Meniu Uždaryti

Kaip išvalyti ką tik atsiradusius nešvarumus ant sofos ar kito audinio

Ant sofos išsipylęs kavos puodelis, tušinuko ar riebaluotų pirštų paliktos žymės, lūpdažio pėdsakas ir kiti nešvarumai – tikras košmaras tvarką ir estetiką mėgstančiam žmogui. Tiesa, nereiktų pulti į neviltį ir anksčiau laiko pradėti skaičiuoti, kiek kainuos nauja sofa. Daugelį dėmių galite įveikti su namuose esančiomis priemonėmis. Visgi, reiktų nepamiršti  ir apie sofos, fotelių bei kitų minkštų baldų profilaktinį valymą. Kodėl? Štai keletas faktų, kurie privers susimąstyti apie minkštų baldų švarą


kaip išvalyti
Įdomu
  • Ant sofos „gyvena“ negyvų odos ląstelių armija, kurią palikote ne tik jūs, bet ir į svečius užsukę draugai ar kolegos.
  • Per metus ant sofos ir sofoje gali susikaupti iki kelių kilogramų dulkių, kurios sukelia alergiją, sudirgina odą ir kvėpavimo takus.
  • Sofa ir kiti minkšti baldai – ideali vieta veistis ir gyventi dulkių erkutėms, kurios minta jūsų negyva oda ir krauju.  Nors plika akimi nepastebimos, tačiau dulkių erkutės labai ištvermingos ir gali pridaryti nemažai rūpesčių ir sutrikdyti sveikatą.
  • Vienoje dulkelėje gali būti iki kelių šimtų dulkių erkučių, tik pagalvokite, kiek jų gyvena jūsų sofoje, jei tinkamai jos neprižiūrite?
Prieš valydami – išsiurbkite

Jei jūsų sofa atrodo pavargusi, nešvari ar dėmėta, prieš čiupdami drėgną šluostę ir valiklį, nepatingėkite iš sandėliuko ar spintos išsitraukti dulkių siurblio.  Siurblys pašalins ant baldų esančias dulkes, sausą purvą, augintinių plaukus ir kitus nešvarumus. Nusprendę iš karto griebtis drėgno valymo galite tik dar labiau išvelti sofą ar kitą minkštą baldą ir tik prisidaryti sau papildomo darbelio, nes teks valyti ne tik įsisenėjusias dėmes, bet ir pačių į medžiagą įtrintus nešvarumus. Sofos valymui naudokite specialių siurblio antgalį, skirtą baldų valymui, jis švelniai ir efektyviai pašalins nešvarumus bei nepaliks jokių pėdsakų.

Kai sofa pasidabina dėme…
Staiga išsipylus vyno taurei, kavos puodeliui ar augintiniui pamiršus, kas namuose šeimininkas, nereiktų iš karto griebti šlapios kempinės ir negailestingai šveisti atsiradusią dėmę. Taip elgdamiesi tik dar labiau įtrinsite skysčius, maisto produktus ar kitus nešvarumus. Be to, drėgmė pateks į gilesnius baldo sluoksnius, o šilta ir drėgna terpė yra tobula vieta veistis erkutėms, mikrobams ir pelėsiui.

Taigi, kaip išvalyti tinkamai? Iš pradžių dėmę reiktų nusausinti popieriniu ar paprastu bei gerai drėgmę sugeriančiu rankšluosčiu ir tik tada naudoti valymo priemones. Kokias valymo priemones pasirinkti? Viskas išties priklauso nuo to, kokia medžiaga yra aptraukti jūsų baldai. Pavyzdžiui, dėmes nuo žakardo ir veliūro audinių puikiai pašalina minkšto muilo ir drungno vandens tirpalas.  Nuo šenilo audinio nešvarumus galima pašalinti amoniako ir vandens mišiniu, nuo floko audinio – paprasčiausiomis muilo putomis.  O štai odinius baldus reiktų valyti drėgna servetėle, dirbtinės odos baldus – silpnos konsistencijos etanolio ir vandens tirpalu.

Sofos džiovinimas

Išvalius sofą ar išskalbus jos užvalkalą, reiktų leisti jam išdžiūti natūraliai, be jokios papildomos pagalbos. Nes džiovintuvas ar paprasčiausias fenas gali pažeisti audinį. Medžiaga gali susiraukšlėti, prarasti stangrumą ir elastingumą. Išskalbtus sofos pagalvėlių užvalkalus dar drėgnus reiktų  apvilkti ant pagalvėlių, kad šie nepakeistų savo formos.

Kaip išvalyti tinkamai?
  • Niekada dėmės nevalykite į jos išorę. Taip tik dar labiau išsklaidysite nešvarumus.  Valymo judesiai turi eiti į dėmės vidų.
  • Nenaudokite per daug drėgnos šluostės, kurią galima net gręžti. Visų pirma, galite pakenkti medžiagai: ji gali susiraukšlėti, susibanguoti, prarasti savo formą ir švelnumą. Be to, vandenyje yra įvairiausių nuosėdų, pavyzdžiui, kalkių, kurios gali palikti vandens dėmes, primenančias druskos dėmes, kurios lieka ant batų ar kelnių apačios, pasivaikščiojus po pusnis.
  • Valymo priemones naudokite saikingai.  Daugiau dažniausiai nereiškia geriau.  Jei naudojate specialias valymo priemones, nepamirškite paisyti gamintojų naudojimo instrukcijų ir rekomendacijų.
  • Valymo priemones naudokite tik pagal paskirtį. Tai reiškia, kad nereiktų riebalų dėmės pulti valyti indų plovikliu. Nors jis ir puikiai pašalina riebalus iš nešvarių lėkščių, tačiau sofos audinį gali sugadinti negrįžtamai.
  • Visus minkštus baldus reguliariai išsiurbkite, kad juose nesidaugintų dulkių erkutės ir kita plika akimi nematoma kaimynystė.

Straipsnis paimtas iš: https://www.senukai.lt/kp/zingsnis-po-zingsnio-kaip-isvalyti-sofa/d7